X
تبلیغات
رایتل




٢٧  ٩٢ / شماره پرونده ١٢٢٩  ١
سؤال
آیا خواهان می تواند در جلسه نخست دادرسی تعداد خواندگان را افزایش دهد؟
١٣٩٢/٨/ ٧  ٢٨ /٩٢/ نظریه شماره ١٦٧٥



نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه


چنانچه خواهان بخواهد بر تعداد خواندگان بیفزاید موضوع از شمول
ماده ۹۸ قانون آئین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور
مدنی خارج است لذا تغییر یا افزایش خوانده امکان پذیر نیست مگر این
که خواهان در محدوده ماده ۱۳۵ و بعد قانون آئین دادرسی دادگاههای
عمومی و انقلاب در امور مدنی سال ۱۳۷۹ شخص ثالثی را به دادرسی
جلب کند و یا دادخواست دیگری به طرفیت خواندگان دیگر تقدیم و از
دادگاه بخواهد که به هر دو پرونده توأماً رسیدگی نماید.









تاریخ : جمعه 9 آبان‌ماه سال 1393 | 10:36 | چاپ | نویسنده: مهدی محمدی | نظرات (0) (0 لایک)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.